Zabiegi pielęgnacyjne na ciało

Zabiegi pielęgnacyjne na ciało

 

Mezoterapia igłowa  (Nowość)

 Zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych do skóry ( podskórnie) za pomocą wstrzyknięć.

 Wykorzystywana w zabiegach estetycznych tj:

• Rewitalizacja skóry, nawilżanie

• Wzrost napięcia i elastyczności

• Cellulit, nadmierna tkanka tłuszczowa

• Rozstępy

• Wzmocnienie włosów osłabionych, wypadających, łamiących się

                 

              Lipoliza iniekcyjna

To zabieg redukujący tkankę tłuszczową, w którym wykorzystywane są właściwości fosfatydylocholiny.

Związek o nazwie Fosfatydylocholina, pochodzenia roślinnego,(ekstrakt z soi) oddziaływujący na adipocyty (komórki tłuszczowe), dzięki czemu z łatwością przenika przez błony komórkowe do ich wnętrza, a podana w większych ilościach powoduje rozerwanie ich struktury. Ponadto po wniknięciu do komórek powoduje rozpad trójglicerydów, a następnie wraz z lipoproteinami transportowana jest do wątroby gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalenie ich z organizmu.

Usunięcie rozpuszczonego, płynnego tłuszczu odbywa się za pomocą procesów fizjologicznych tzn. układu limfatycznego, krwionośnego i immunologicznego. Trójglicerydy z uszkodzonych adipocytów transportowane są do wątroby gdzie są naturalnie metabolizowane.

Zabieg trwa ok 30 min.

Wykonywany bez znieczulenia(gdyż nie ma takiej konieczności)

Proces niszczenia tkanki tłuszczowej i wydalania jej z organizmu trwa kilka tygodni, zabieg można powtarzać co 30-45 dni.

Pierwsze kilka dni po zabiegu ciało może być napuchnięte, a miejsca iniekcji nadwrażliwe, jest to normalny objaw.

Doskonałym uzupełnieniem lipolizy jest masaż drenujący, wykonywany przynajmniej raz w tygodniu.

 

 Mezoterapia głowy

Zabieg ten może być stosowany zarówno w celu powstrzymania aktywnej utraty włosów, jak i w postępowaniu profilaktycznym. Wprowadzanie wprost do mieszków substancji aktywnych, takich jak biotyna, krzemionka organiczna, dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, witaminy, minerały, cząsteczki biostymulujące oraz czynniki wzrostu, powoduje, że następuje regeneracja, odbudowa i wzmocnienie struktury włosa.

Wskazania:

wypadanie włosów spowodowane:

zmianami hormonalnymi,

nieprawidłowym odżywianiem się,

ciążą i laktacją,

nadmierną ekspozycją na słońce,

stresem, łysienie typu męskiego,

łysienie plackowate.

Mezoterapia włosów to zabieg całkowicie bezpieczny, każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać. Czas zabiegu ok 30 min, nie jest konieczne znieczulenie, powtarzany co 7 dni ( 4-8 zabiegów).

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

• Ciąża, karmienie piersią

• Alergia na składniki preparatów

• Niewyrównana cukrzyca

• Stany zapalne, ropne skóry

• Stany wirusowe np. opryszczka

• Choroba nowotworowa

• Stosowanie leków przeciwzakrzepowych (jeśli jest możliwość odstawić na 2-3 dni przed )

• Skłonność do bliznowców

• Bielactwo (zgoda od lekarza)

• Stwardnienie rozsiane(lidokainę)

• Przed zabiegiem nie korzystać z aspiryny

• Choroby wątroby (lipoliza)

 

Po zabiegu:

• Unikać ekspozycji na słońce

• Unikać korzystania z sauny, basenów i siłowni do czasu wygojenia skóry

• Używać filtrów przeciwsłonecznych

• Stosować preparaty o działaniu regeneracyjnym

• Mogą wystąpić: delikatny obrzęk, nadwrażliwość, siniaki w miejscu poddanym iniekcji

 

Pilling

Zabieg polega na usuwaniu z powierzchni skóry martwych komórek naskórka, odsłaniając jaśniejszą i zdrowszą skórę. Poprawia również mikro krążenie — po jego użyciu skóra ma natychmiast ładniejszy koloryt i jest gładsza. Ponieważ peeling oczyszcza ją głębiej niż zwykłe mycie, jest dzięki temu lepiej przygotowana na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kremach. (ok. 20 min całe ciało)

 

Świecowanie uszu

Mechanizm świecowania opiera się na tzw. efekcie kominowym. Podczas spalania świecy w kanale ucha wytwarza się podciśnienie. Ciepło powstające podczas spalania wosku pobudza pewne punkty małżowiny. Ponadto w składzie naturalnego wosku znajduje się cały arsenał olejków eterycznych i pyłku wielu ziół i kwiatów, zebranych przez pszczoły. Zabieg usuwa z ucha wszelkie zanieczyszczenia i leczy większość schorzeń laryngologicznych. Jest skuteczny przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chronicznym zapaleniu zatok, krtani  nieżycie nosa, katarze siennym, a nawet astmie oskrzelowej. Poza tym przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzeniach gorąca towarzyszących menopauzie (15-25 min.)

 

Microdermabrazja diamentowa pleców

Microdermabrazja to kontrolowane mechaniczne ścieranie naskórka przy użyciu specjalnego urządzenia wyposażonego w diamentową głowice.. Podczas zabiegu skóra pozbawiana jest  wszelkich zanieczyszczeń, które blokują pory oraz odpowiadają za jej zmęczony, szary wygląd. Zabieg skutecznie zwalcza również  trądzik, hamuje nadmierne wydzielane łoju , spłyca blizny potrądzikowe, rozjaśnia przebarwienia. Po Seri zabiegów plecy zyskają nowy, zdrowy wygląd. 

microdermabrazja + krem ochronny 

microdermabrazja + maska + krem ochronny

 

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest najbezpieczniejszą spośród wszystkich metod i równie skuteczna jak depilator czy wosk. Nadaje się nawet dla alergików i osób z wrażliwą skórą czy naczynkami. Jest ona znacznie mniej bolesna i bardziej bezpieczna, nie ma możliwości poparzeń lub urazów skórnych, ponieważ pasta w trakcie depilacji ma temperaturę zbliżoną do temperatury ciała. Depilację wykonuje się z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność, nawet przy krótkich włoskach. Nie łamie włosów tylko wyrywa z cebulkami. Dzięki temu skóra pozostaje przez długi czas gładka, a włoski wraz z kolejnymi depilacjami stają się coraz słabsze. Pastę łatwo zmywa się ze skóry ciepłą wodą. Skóra po depilacji jest miękka i nawilżona, pozostaje gładka od 4-6 tygodni.

 

Użytkownik

Logując się, zyskujesz dostęp do strefy "dla zarejestrowanych"

NASI PARTNERZY
tu możesz umieścić swoją reklamę,kontakt: wiktor.walczak@o2.pl